top of page

Портфоліо

Моє педагогічне
кредо:

«Вірити в кожну дитину та разом з нею долати життєві труднощі»

"Розвиток творчих здібностей учнів шляхом впровадження інтерактивних методів навчання
на уроках музичного мистецтва" 
Проблема, над якою працюю:
"Розвиток творчих здібностей учнів шляхом впровадження інтерактивних методів навчання
на уроках музичного мистецтва" 
20190129_143705.jpg
20190129_143658.jpg
4nqpbxst1hopbpgoz5eadwcx4n37bxqoszem5wf7
5g8j03eunjm.gif
Моє життєве кредо:

«Немає невирішувальних проблем,

є неприйняті рішення»

 Основною метою навчання Музичного мистецтва є формування національно свідомої, духовно  багатої музичної мови, яка володіє вміннями і навичками і вільно користується засобами музичного мистецтва, її стилями, жанрами, типами в усіх видах художньої естетичної діяльності.

 

  Відбувається оновлення змісту освіти, структури, методів, організаційних форм навчання музичного мистецтва. Всі вони спрямовані на створення оптимальних умов для піднесення ефективності навчально-виховного процесу, реалізації особистісного потенціалу кожного учня.

 

 Останнім часом організаційна діяльність учителя націлена на реформування змісту музичної освіти. На основі державних стандартів виробляються системи та обсяги знань про творчі уміння та навички. Розвиток особистості учня відбувається на основі емоційно-ціннісного ставлення до світу і формування його компетентності.

 

 Предметні цілі сучасного вивчення курсу музичного мистецтва максимально наближені до життєвих потреб учнів і спрямовують на інтенсивний - духовний розвиток школярів. Слухова музична діяльність учня є показником його особистісного зростання.

  Методичною основою розбудови школи на сучасному етапі є педагогічні надбання, що створені моїми сучасниками. Серед них – інтерактивні технології навчання й виховання, що спонукають учнів до активної діяльності, безпосередньої участі кожного школяра стати активним шукачем шляхів і засобів вирішення поставлених завдань.

  Тому на моїх уроках домінуючим став діалог учителя й учня, учня з класом, обмін думками. Я даю можливість учням міркувати, сумніватися, аргументувати свої думки, змінювати їх, прагнути до пошуку оптимальних рішень, шукати  істину. Адже своїх вихованців я повинна навчити, як знайти себе, як вибрати і вибудувати власний світ цінностей, як увійти у світ знань і оволодіти творчими способами вирішення наукових і життєвих компетентностей, відкрити світ власного «я» та навчитися керувати ним.

  Готуючись до уроків, реально оцінюю  здібності, нахили, інтереси, особистісні цінності своїх вихованців. Добираю ті технології навчання, що дають можливість учневі реалізувати себе.

  Таким чином на уроці створюється й керується вчителем атмосфера самоутвердження особистості, де кожен учень мав можливість вибрати свій спосіб руху до визначеної мети.

 

  Найбільш ефективними на своїх уроках  вважаю  технології кооперативного і колективного – групового навчання технологію опрацювання дискусійних питань. Вони дають можливість учням набути навички спілкування та співпраці, порівняти особисті навчальні досягнення з досягненнями товаришів, стимулюють пізнавальний інтерес школярів.

  Створення ситуації успіху, «мозковий штурм», інтриги, ігрові ситуації. Чітке оголошення теми та очікуваних результатів забезпечують розуміння учнями змісту їхньої діяльності, чого вони повинні досягти в результаті уроку і  що очікує від них учитель. Доцільним вважаю підготовку наочності, повідомлень, випереджувальних завдань.

 

  Доречним є надання необхідної інформації, на основі якої відбуватимуться практичні завдання: показ таблиць, слайдів, робота з підручником.

 

  Разом із учнями визначаємо послідовність дій, кількість часу на їх виконання, основні правила.

 

  Презентація виконаної роботи групами є найбільш емоційним моментом уроку. Відбувається усвідомлення учнями значимості кожного у спільній роботі. Це самоконтроль, взаємоконтроль, що дають можливість учневі виправити допущені ним помилки та порівняти отриманий ним результат із критеріями стандарту, закладеного в програмі.

 

  Завершальним етапом особистісно орієнтованого уроку є підбиття підсумків і оцінювання результатів уроку та  домашнього завдання.

Учням пропонується запитання:

  • Що нового дізналися?

  • Яких навичок на були?

  • Наскільки це може бути корисним у житті?

  • Можливі й такі запитання:

  • Що було найбільш удалим?

  • Що ще сподобалось?

  • Що можна змінити в майбутньому?

 

  Комунікативні навички формуються в учнів і на уроках розвитку зв’язного мовлення, на яких я використовую різні ситуативні завдання з урахуванням теми, змісту, етапу уроку, підготовленості класу.

 

  Отже, успішно проведеним, результативним уроком вважаю той, на якому учні розвивають індивідуальні пізнавальні здібності, максимально виявляють свої внутрішні ресурси, коли протягом уроку відбувається доброзичлива взаємодія учня і вчителя на основі єдності позицій, бажань у режимі діалогу.

 

   Така діяльність учителя і учня формує перехід від зовнішньої мотивації (оцінки) до внутрішньої (потреба знань)  і забезпечує глибину змісту вивчення програмового матеріалу.

 

  Сьогодні я переконана, що інтерактивні технології – це особливо педагогічна етика, методика викладання й виховання, це взаєморозуміння, взаємоповага, творча співпраця. І починається все це з особистості педагога.

© 2019 

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
bottom of page